A Fukushima Daiichi atomerőműben 2011 márciusában történt balesetet követően az MVM Paksi Atomerőmű célzott biztonsági felülvizsgálatot hajtott végre annak érdekében, hogy a tapasztalatok hasznosításával még biztonságosabbá tegye működését. A felülvizsgálat alapján meghatározott intézkedéseket az Országos Atomenergia Hivatal jóváhagyása és felügyelete mellett az atomerőmű 2018 végéig hajtja végre. A feladatok teljesítése időarányosan halad, több feladatot már határidő előtt teljesítettek az erőmű szakemberei.
Az EU egyik legfőbb jogalkotó szervének több mint százötven munkacsoportja van, amelyekben a különböző uniós jogszabályok szakmai előkészítése folyik. A nukleáris kérdésekkel foglalkozó munkacsoport féléves programját Marco E. Ricotti, a munkacsoport új elnöke júliusban mutatta be a tagállamoknak. E szerint folytatják majd a vitát arról a tanácsi rendeletről, amely szabályozni fogja, hogy egy nukleáris balesetet követően mekkora lehet az élelmiszerek és takarmányok legmagasabb megengedett radioaktív szennyezettsége. Széles körű megbeszéléseket terveznek az Európai Parlament, a különböző uniós munkacsoportok és szakbizottságok bevonásával a nukleáris kárfelelősség és biztosítás, valamint a telephelyen kívüli veszélyhelyzeti felkészültség témakörében.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szervezésében 2014. június 30. és július 4. között hazánkban került sor arra a képzésre, amelynek az Országos Atomenergia Hivatal adott otthont. Az egyhetes rendezvény során a résztvevők elsajátíthatták a hatósági ellenőrzés integrált megközelítésével kapcsolatos ismereteket. A tanfolyam anyagának összeállításánál a NAÜ munkatársai külön figyelmet fordítottak arra, hogy a megszerzett tudás a gyakorlatban is jól hasznosítható legyen.
2014. június 25-26-án Szlovákia látta vendégül a visegrádi országok (Szlovákia, Lengyelország, Csehország, Magyarország) nukleáris hatóságait, hogy megvitassák az aktuális európai uniós ügyeket, és bemutassák azokat a terveket, amelyeket a július 1-től egy éven át tartó szlovák elnökség alatt szeretnének megvalósítani.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2014. május 6-án 12 órakor a Kiégett Kazetták Átmeneti Tárolója üzemeltetési engedélyének módosításához kapcsolódóan közmeghallgatást tartott. Az erről készült jegyzőkönyv elérhető az OAH honlapján, Paks Város Polgármesteri Hivatalában (7030 Paks, Dózsa György út 55-61.), valamint az OAH székházában (1036 Budapest, Fényes Adolf u.4).
Az Országos Atomenergia Hivatal 2014. május 6-án 15 órakor a Paksi Atomerőmű 2. számú blokkjának tervezett üzemidő lejártát követő üzemeltetése engedélyezéséhez kapcsolódóan közmeghallgatást tartott. Az erről készült jegyzőkönyv elérhető az OAH honlapján, Paks Város Polgármesteri Hivatalában (7030 Paks, Dózsa György út 55-61.), valamint az OAH székházában (1036 Budapest, Fényes Adolf u.4).
Az Országos Atomenergia Hivatal 2014. május 5-én 13 órakor az új atomerőművi blokkok telephelye vizsgálatának és értékelésének engedélyezéséhez kapcsolódóan közmeghallgatást tartott. Az erről készült jegyzőkönyv elérhető az OAH honlapján, Paks Város Polgármesteri Hivatalában (7030 Paks, Dózsa György út 55-61.), valamint az OAH székházában (1036 Budapest, Fényes Adolf u.4).
A nukleáris veszélyhelyzetekre való felkészülés és a nukleáris veszélyhelyzetek kezelése terén végzett tevékenységének összehangoltabb és eredményesebb ellátása érdekében 2014. június 27-én együttműködési megállapodást írt alá a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósága, valamint az Országos Atomenergia Hivatal.
Az Országos Atomenergia Hivatal és a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szervezésében 2014. június 23-27. között került sor arra a nemzetközi tanfolyamra, amelynek témája a nukleáris védettség területén belül a szabotázs elleni védelem, illetve a szabotázs megelőzése volt.
A nemzetközi hatósági szakmai kapcsolatok ápolása jegyében konzultációval egybekötött szakmai látogatásra érkeztek a szlovák nukleáris hatóság (UJD) munkatársai az OAH-ba, hogy tanulmányozzák a balesetek biztonsági elemzési módszereit, valamint a hatósági felülvizsgálat magyarországi gyakorlatát.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2014. június 11-12-én nyolcadik alkalommal rendezte meg – immár hagyományosnak mondható – szemináriumát a munkáját támogató szakmai-tudományos háttérintézmények számára. A részt vevő szervezetek képviselői, előadói a kutatás-fejlesztési projektek 2013. évi főbb eredményeit mutatták be. Összesen 25 előadásra került sor a szeminárium két napja alatt négy-négy szekcióban.