A Fukushima Daiichi atomerőműben 2011 márciusában történt balesetet követően a Paksi Atomerőműben Célzott Biztonsági Felülvizsgálatot hajtott végre az engedélyes és a hatóság annak érdekében, hogy a fukushimai tapasztalatok hasznosításával még biztonságosabbá tegye az Atomerőművet. A felülvizsgálat alapján elhatározott intézkedéseket az Országos Atomenergia Hivatal felügyelete mellett az engedélyes 2018 végéig hajtja végre. A feladatok teljesítése időarányosan halad, több feladat már határidő előtt teljesült.
Az OECD Nukleáris Energia Ügynökségen belül az új atomerőművek értékelésével önálló program keretében foglalkoznak (Multinational Design Evaluation Program, MDEP), amelybe még 2014-ben kérte felvételét az Országos Atomenergia Hivatal az új blokkok engedélyezésére való felkészülés jegyében.
Az Országos Atomenergia Hivatal a nukleáris biztonsági szabályzati követelmények teljesítésének módját az atomenergia alkalmazóival egyeztetve, ajánlásokat tartalmazó útmutatókban fejti ki. Az útmutatókat az alkalmazókhoz eljuttatja és a társadalom minden tagja számára hozzáférhetővé teszi. Az új blokkok létesítésére vonatkozó követelmények teljesítését elősegítő útmutatók elkészültek, amelyeket az OAH a honlapján publikál.
2015. november 17-én került sor az Országos Atomenergia Hivatal Baleset-elhárítási Szervezetének éves, teljes körű baleset-elhárítási gyakorlatára, amely az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. Balesetelhárítási Szervezetének nukleárisbaleset-elhárítási, törzsvezetési gyakorlatához kapcsolódott.
A 2015. november 11-i megbeszélésen az Országos Atomenergia Hivatal és a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség munkatársai áttekintették az elmúlt évben elvégzett feladatokat, valamint megállapodtak új feladatokról. Az ülésen részt vettek az MTA Energiatudományi Kutatóközpont szakértői is, akik több eszköz fejlesztését és a nukleáris anyag ellenőrzését szolgáló módszer kidolgozását végzik a támogató program keretében.
2015 októberében Bécsben kéthetes műhelyülés keretében a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség 11 országnak, köztük hazánknak nyújtott jogi és műszaki szempontú szakmai támogatást. A NAÜ szakemberei a résztvevőkkel közösen áttekintették az egyes országok nukleáris biztonságra és ezen belül a sugárvédelemre vonatkozó jogszabályok egyes elemeit arra fókuszálva, hogy mennyire vannak összhangban a NAÜ elvárásaival és ajánlásaival.
A Paksi Atomerőmű Zrt. és a Wigner Jenő-díj kuratóriuma Wigner Jenő-díjat adományozott Rónaky Józsefnek, az Országos Atomenergia Hivatal volt főigazgatójának. Az elismerést a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében 2015. november 9-én adták át a Magyar Tudományos Akadémián.
Az Országos Atomenergia Hivatal a TIT Stúdió Egyesülettel és a Debreceni Egyetemmel közösen 2015. december 4-én ismeretterjesztő konferenciát rendez „Atomenergiáról – mindenkinek” címmel. Az immár tizenhetedik alkalommal sorra kerülő regionális konferencián neves előadók tekintik át azokat a nukleáris kérdésekhez kapcsolódó területeket, amelyek gyakran előfordulnak a médiában és érdekelhetik a lakosságot.