Az Országos Atomenergia Hivatal megindította a Paksi Atomerőmű 2. blokkjának további 20 éves üzemeltetéséhez szükséges engedélyezési eljárását. Az érvényes jogszabályok szerint erről értesíteni kell minden ismert ügyfelelet. Az ügyfelek számára tekintettel az OAH hirdetmény útján értesíti az érintetteket. A hirdetmény elérhető Paks Város Önkormányzatának hirdetőtábláján, valamint az OAH honlapján (www.oah.hu).
2013. november 25-én az Országos Atomenergia Hivatal adott otthont a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) nukleáris biztosítéki rendszerének erősítésére nyújtott magyar támogató program éves ülésének. A 2013-ban végzett tevékenységekről szóló beszámolókat követően a NAÜ képviselői hangsúlyozták: a nemzetközi szervezet biztosítéki rendszerének fejlesztése nagyban függ a tagországok által nyújtott támogató programoktól.
2013. november 22-én a Társadalmi Ellenőrző Tájékoztató Társulás elnöke és tagönkormányzatainak polgármesterei látogattak az Országos Atomenergia Hivatalhoz, ahol Fichtinger Gyula főigazgató köszöntötte a vendégeket. A Nemzeti Radioaktívhulladék-tárolóhoz közeli települések vezetőinek Horváth Kristóf főigazgató-helyettes az OAH feladatairól és működéséről adott áttekintést, a CERTA Veszélyhelyzeti Intézkedési, Gyakorló és Elemző Központot Keresztes Márton mutatta be. Darabos Józsefné, Bátaapáti polgármestere, a társulás elnöke a tájékoztatást megköszönve kiemelte a számukra nyújtott támogatás jelentőségét, amely nagyban hozzájárul a bizalom erősítéséhez és a települések fejlődéséhez.
Horváth Kristóf, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettese, Lengyel Zoltán főosztályvezető, valamint Silye Judit EURATOM tanácsadó fogadta a Brit Nagykövetség munkatársait, akikkel a két ország nukleáris területen való lehetséges együttműködéséről tárgyaltak.
Az Ausztrál Kormány felkérésére, Horváth Kristóf, az OAH főigazgató-helyettese vezette a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség égisze alatt folytatott nemzetközi nukleáris védettségi felülvizsgálatot. A misszió során az angol, cseh, indonéz, kanadai, koreai, német és magyar szakemberekből álló nemzetközi csoport tanulmányozta az ausztrál jogi környezetet, a kormányzati szervek tevékenységét, valamint az Ausztrál Nukleáris Tudományos és Műszaki Intézet kutatóreaktora és az intézetben tárolt nukleáris és más radioaktív anyagok védettségének helyzetét.
2013. november 18-19. között az Országos Atomenergia Hivatal adott otthont az évente megrendezésre kerülő kétoldalú osztrák-magyar találkozónak. A közel ötven fő részvételével zajló megbeszélések során az osztrák delegáció tájékoztatást kapott az OAH-t érintő legfontosabb idei változásokról, a szervezet előtt álló kihívásokról, valamint az elért eredményekről és fejlesztésekről. Élénk érdeklődést kiváltó téma volt a Paksi Atomerőmű blokkjainak üzemidő-hosszabbítása, illetve az új blokk(ok) építésének terve.
Megkezdődött a „Bab Al Maghrib" gyakorlat, amelynek során nemzetközi szervezetek, valamint a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) és tagországai, továbbá Marokkó azt tesztelik, hogy egy piszkosbomba robbantását követő veszélyhelyzetben a résztvevők hogyan reagálnának.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség támogatásával egyhetes tudományos látogatást tett hazánkban a román nukleáris biztonsági hatóság (National Commission for Nuclear Activities Control) munkatársa, Petre Min. A szakember az Országos Nukleárisbaleset-elhárítási Rendszer felépítéséről és fontosabb feladatairól, valamint az október elején megtartott ONER-3-2013 Nemzeti Nukleárisbaleset-elhárítási Gyakorlatról kapott átfogó tájékoztatást.
A hatályos előírások lehetővé teszik, hogy a jogszabályban előírt feltételek teljesítése esetén a blokk a tervezett üzemidőn (30 év) túl tovább működhessen. Az MVM PA Zrt. elvégezte a szükséges vizsgálatokat és elemzéseket, amelyek alapján az Országos Atomenergia Hivataltól kérte a 2. blokk 2034. december 31-ig történő további üzemeltetésére az engedélyt.
Koblinger László, az Országos Atomenergia Hivatal nyugalmazott főigazgató-helyettese vehette át idén a Magyar Tudományos Akadémia és a Paksi Atomerőmű Rt. által 1999-ben alapított Wigner Jenő-díjat. Az elismerést olyan szakemberek, kutatók kapják, akik tevékenységükkel maradandót alkottak a magyar nukleáris energetika és fizika terén.