Horváth Kristóf, az OAH főigazgató-helyettese, az ENSRA (Európai Nukleáris Védettség Területén Kompetens Hatóságok Szövetsége) elnöke 2015. február 20-án fogadta Rony Dresselaers-t, a belga nukleáris hatóság igazgatóját, a szövetség korábbi elnökét. A találkozón megbeszélést folytattak az idei tervekről, valamint a folyamatban lévő ügyekről.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2015. február 18-án részt vesz az Óbudai Egyetem Állásbörzén (1036 Budapest, Bécsi út 96/B), ahol információs kiadványokkal, tájékoztató anyagokkal várjuk a hozzánk látogatókat. A rendezvény lehetőséget teremt arra, hogy az érdeklődők megismerjék a hivatal kínálta álláslehetőségeket, személyesen tegyék fel nekünk kérdéseiket.
Az Országos Atomenergia Hivatal kezdeményezésére 2015 májusában a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség nemzetközi szakértőkből álló delegációt küld hazánkba, hogy az atomenergia biztonságos és békés felhasználásának felügyeletét ellátó hatósági rendszert felülvizsgálják. Az OAH számára kiemelten fontos az átláthatóság és a tájékoztatás, ezért a NAÜ missziójával kapcsolatban cikksorozatot indítunk. Első írásunkban olyan lényeges információkat gyűjtöttünk össze, amelyekből kiderül, hogy miért kerül sor a felülvizsgálatra, kit vizsgálnak majd, és mi lesz az eredménye a nemzetközi csapat munkájának.
2015. február 9-én Diplomáciai Konferencia kezdődött Bécsben a Nukleáris Biztonsági Egyezményhez (CNS) kapcsolódóan. A fukushimai atomerőmű-balesetet követően a nemzetközi közösség sokat tett az atomerőművek biztonságának megerősítése érdekében. Sok részes állam jelezte igényét az egyezmény módosítására, a fukushimai tapasztalatok beépítésére az Egyezmény szövegébe; Svájc konkrét, szöveges javaslatot tett. A konferencia előkészítése során világossá vált, hogy a svájci javaslattal kapcsolatban nem lehet konszenzust kialakítani, azonban egyetértés volt egy közös nyilatkozat kiadásában, amelyet a február 9-i ülésnapon fogadtak el az országok.
A Bolgár Atomenergia Ügynökség négyfős küldöttsége Krasimira Ivanova vezetésével egyhetes tanulmányúton vett részt hazánkban 2015 januárjában, amelyre a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség által támogatott tudományos látogatás keretében került sor. Az Országos Atomenergia Hivatal munkatársai a szakmai program részeként átfogó képet adtak a hazai nukleárisbaleset-elhárítással kapcsolatos képzések és gyakorlatok szervezéséről, lebonyolításáról és értékeléséről.
Jelentős érdeklődés mellett tartotta évindító sajtótájékoztatóját az Országos Atomenergia Hivatal. Fichtinger Gyula, az OAH főigazgatója kiemelte: a nukleáris területen a hatósági tevékenység átláthatósága és nyitottsága különösen fontos, és ennek biztosítása érdekében jelentős erőfeszítéseket tesz a hivatal. Többek között közmeghallgatásokat és nyílt napot tart, konferenciákat szervez, valamint 2015-től Facebook oldalt hoz létre.
A svájci nukleáris biztonsági hatóság bejelentette, hogy a biztonság növelése érdekében új követelményeket határoztak meg: 2016-ig úgynevezett hidrogén-rekombinátorokat kell felszerelni a svájci atomerőművekben egy esetleges súlyos balesetnél keletkező robbanásveszélyes hidrogén koncentrációjának csökkentésére. Hazánkban már 2011-ben megtörtént ez a biztonságnövelő beruházás.
2015 január 15-én az „Energoatom” által üzemeltetett dél-ukrajnai atomerőmű AT-1-es transzformátorán egy rövidzárlat miatt tűz keletkezett, az üzemzavar során a védelmi berendezések megfelelően működtek és a tűzet a személyzet másfél óra alatt eloltotta. Az esemény nem veszélyeztette a nukleáris biztonságot, az atomerőmű normál működését sem befolyásolta. A környezetbe a hatósági korlátot meghaladó radioaktív kibocsátás nem történt, az atomerőmű területén a háttérsugárzás nem növekedett. Az üzemzavar során személyi sérülés nem történt.