2013. május 16-án 9 órai kezdettel kerül sor az Országos Atomenergia Hivatal által szervezett szimulációs gyakorlatra, amely egy feltételezett robbantásos, sugárszennyezéses merénylet kezeléséhez kapcsolódó demonstrációs gyakorlat, az Európai Unió 7. kutatási keretprogramban fejlesztett legújabb technológiák bemutatásával. Az eseményhez kötődően dr. Horváth Kristóf, az OAH főigazgató-helyettese 10.30 órakor sajtótájékoztatót tart.
Az Országos Atomenergia Hivatal nyolcadik alkalommal, 2013. május 7-én tartott szemináriumot azoknak az intézményeknek, amelyekre műszaki szempontból támaszkodhat a hatósági feladatainak elvégzése során. A szakmai rendezvényen a nukleáris fegyverek elterjedése elleni küzdelemmel (non-proliferáció) és a nukleáris védettséggel kapcsolatos kutatási eredményeket ismerhették meg a résztvevők.
A magyar kormány nevében az Országos Atomenergia Hivatal meghívta a NAÜ Nemzetközi Fizikai Védelmi Tanácsadó Szolgálatát (IPPAS - International Physical Protection Advisory Service) 2013 május-júniusára, hogy véleményezze a nukleáris és más radioaktív anyagok, valamint a kapcsolódó létesítmények fizikai védelmének hazai rendszerét. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség elfogadta a felkérést. A misszió előkészítése 2012 szeptemberében kezdődött az általános kérdések megtárgyalásával, majd a további pontosítás érdekében egy előkészítő ülésre került sor 2013 januárjában. A NAÜ saját szakértőinek hatékony felkészülését segítendő 2013 áprilisában az OAH átadott a NAÜ részére egy előzetes információs csomagot, amely részletes áttekintést ad az atomenergia hazai alkalmazásáról, valamint a jogi és hatósági rendszerről.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség Üzemzavari és Veszélyhelyzeti Központjának vezetője, Elena Buglova, valamint Florian Baciu, a Központ munkatársa 2013. április 19-én látogatást tett az Országos Atomenergia Hivatalnál. A vendégeket Németh Gábor, a bécsi ENSZ-misszió munkatársa kísérte. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által szervezett program keretében a NAÜ szakértői megtekintették az OAH Veszélyhelyzeti Intézkedési, Gyakorló és Elemző Központját (CERTA), amelynek működéséről részletes tájékoztatást kaptak.
Az Országos Atomenergia Hivatal által szervezett 2013. április 17-i szemináriumon elhangzott előadások a kutatás-fejlesztési projektek és együttműködések eredményeit mutatták be olyan területeken, mint az üzemeltetés biztonsága, a nukleáris baleseti helyzetek elemzése, a szilárdsági számítások és anyagvizsgálatok témaköre. A szakmai rendezvény lehetőséget biztosított azoknak a javaslatoknak a bemutatására is, amelyek a nukleáris biztonságra vonatkozó szabályozásokat érintették
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség égisze alatt működő Nukleáris Biztonsági Egyezmény keretében a tagországoknak háromévente Nemzeti Jelentésben kell számot adniuk arról, hogy hogyan feleltek meg az egyezményben foglaltaknak. A hazánkról szóló jelentés elkészítését az Országos Atomenergia Hivatal koordinálja. Az OAH főigazgatója által 2013. április 15-re összehívott ülésén a Tudományos Tanács (a főigazgató tanácsadó testülete) egyhangúan támogatta a jelentéstervezetet.
Az Országos Atomenergia Hivatal a TIT Stúdió Egyesülettel és a veszprémi Pannon Egyetemmel 2013. május 23-án ismeretterjesztő konferenciát rendez „Atomenergiáról – mindenkinek” címmel. Az immár tizenkettedik alkalommal rendezett regionális konferencián neves előadók tekintik át mindazokat a területeket, amelyek gyakran előfordulnak a médiában és érdekelhetik a lakosságot. A konferencia helyszíne a Pannon Egyetem Polinszky terme.
A kiadványban részletes írás található többek között a Paksi Atomerőmű I. blokkjának üzemidő-hosszabbításáról, a második alkalommal megrendezett bécsi soron kívüli felülvizsgálati értekezletről, valamint a Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló első felszín alatti tárolóterének megnyitásáról.
Az Országos Atomenergia Hivatal, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpontja (MTA EK) az eddigi sikeres együttműködés megújításáról és kiszélesítéséről határozott. A megújított megállapodást dr. Rónaky József, az OAH főigazgatója, valamint dr. Horváth Ákos, az MTA EK főigazgatója 2013. április 11-én írta alá.
Dr. Horváth Kristóf, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettese látta el az elnöki feladatait annak a Műszaki Értekezletnek, amelyre a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szervezésében került sor. A 2013. április 8-12. között tartott szakmai rendezvényen 28 országból 41 résztvevő a nukleáris védettségi kultúra önértékelésére kidolgozott módszerről tárgyalt.
Tíz évvel ezelőtt következett be az atomenergia magyarországi alkalmazásának eddigi legjelentősebb, a nemzetközi skálán INES 3 kategóriába sorolt üzemzavara, amely sajátosságai folytán méltán került és maradt hosszú időn keresztül a hazai és nemzetközi szakmai és közönségérdeklődés fókuszában.