2015. február 9-én Diplomáciai Konferencia kezdődött Bécsben a Nukleáris Biztonsági Egyezményhez (CNS) kapcsolódóan. A fukushimai atomerőmű-balesetet követően a nemzetközi közösség sokat tett az atomerőművek biztonságának megerősítése érdekében. Sok részes állam jelezte igényét az egyezmény módosítására, a fukushimai tapasztalatok beépítésére az Egyezmény szövegébe; Svájc konkrét, szöveges javaslatot tett. A konferencia előkészítése során világossá vált, hogy a svájci javaslattal kapcsolatban nem lehet konszenzust kialakítani, azonban egyetértés volt egy közös nyilatkozat kiadásában, amelyet a február 9-i ülésnapon fogadtak el az országok.
A Bolgár Atomenergia Ügynökség négyfős küldöttsége Krasimira Ivanova vezetésével egyhetes tanulmányúton vett részt hazánkban 2015 januárjában, amelyre a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség által támogatott tudományos látogatás keretében került sor. Az Országos Atomenergia Hivatal munkatársai a szakmai program részeként átfogó képet adtak a hazai nukleárisbaleset-elhárítással kapcsolatos képzések és gyakorlatok szervezéséről, lebonyolításáról és értékeléséről.
Jelentős érdeklődés mellett tartotta évindító sajtótájékoztatóját az Országos Atomenergia Hivatal. Fichtinger Gyula, az OAH főigazgatója kiemelte: a nukleáris területen a hatósági tevékenység átláthatósága és nyitottsága különösen fontos, és ennek biztosítása érdekében jelentős erőfeszítéseket tesz a hivatal. Többek között közmeghallgatásokat és nyílt napot tart, konferenciákat szervez, valamint 2015-től Facebook oldalt hoz létre.
A svájci nukleáris biztonsági hatóság bejelentette, hogy a biztonság növelése érdekében új követelményeket határoztak meg: 2016-ig úgynevezett hidrogén-rekombinátorokat kell felszerelni a svájci atomerőművekben egy esetleges súlyos balesetnél keletkező robbanásveszélyes hidrogén koncentrációjának csökkentésére. Hazánkban már 2011-ben megtörtént ez a biztonságnövelő beruházás.
2015 január 15-én az „Energoatom” által üzemeltetett dél-ukrajnai atomerőmű AT-1-es transzformátorán egy rövidzárlat miatt tűz keletkezett, az üzemzavar során a védelmi berendezések megfelelően működtek és a tűzet a személyzet másfél óra alatt eloltotta. Az esemény nem veszélyeztette a nukleáris biztonságot, az atomerőmű normál működését sem befolyásolta. A környezetbe a hatósági korlátot meghaladó radioaktív kibocsátás nem történt, az atomerőmű területén a háttérsugárzás nem növekedett. Az üzemzavar során személyi sérülés nem történt.
Az OAH 2015. január 27-én 10.30 órai kezdettel tartja évindító sajtótájékoztatóját, amelynek fókuszában az új blokkok engedélyezése, az üzemidő-hosszabbítás, a balesetek és üzemzavarok megelőzése, hazánk nemzetközi átvilágítása áll.
Hazánk nemzetközi elismertségét jelzi, hogy a 2004-ben, Madridban alapított, jelenleg 15 állam nukleáris védettségi hatóságaiból álló ENSRA szövetség (Európai Nukleáris Védettség Területén Kompetens Hatóságok Szövetsége) elnökségi feladatait az Országos Atomenergia Hivatal látja el 2015-ben.
Az Európai Nukleáris Biztonsági Hatóságok Csoportja (ENSREG) közzétette a Fukushima tanulságait feldolgozó Nemzeti Akciótervek felülvizsgálatáról szóló jelentéseket. A közvélemény megismerése érdekében olyan online felületet hoztak létre, ahol észrevételt, véleményt lehet mondani, illetve kérdéseket lehet feltenni.
Az Országos Atomenergia Hivatalnál dolgozó új munkatársak feladata lesz az atomenergia békés célú felhasználásának biztonsági felügyelete, a jogszabályok által meghatározott hatósági tevékenység, nukleáris létesítményekkel, nukleáris és más radioaktív anyagokkal kapcsolatos tevékenységek. Emellett szintén feladatuk lesz az átalakítások biztonsági, fizikai védelmi és biztosítéki engedélyezése, ellenőrzése és felügyelete, továbbá nukleáris és más radioaktív anyagok központi nyilvántartásának vezetése, a helyi nyilvántartások ellenőrzése.